Skip to Content

NOTA BENE: VOLÍM ZODPOVEDNÚ POLYGAMIU

ilustračné foto

V októbrovom čísle NOTA BENE 2011 bol na stranách 16–17 uverejnený článok na tému otvorených vzťahov s názvom Volím zodpovednú polygamiu.

Náš spolupracovník Ľubomír Harmanovský poskytol rozhovor, kde dáva čitateľovi možnosť nahliadnuť do filozofie otvorených vzťahov a vysvetľuje svoj pohľad na polygamiu, monogamiu či celibát.

Článok je doplnený o rozhovor s dvomi manželskými poradcami a ich názorom na otvorené vzťahy – Ivan Valkovič a Ján Gabura. Súčasťou spracovanej témy „kríza tradičnej rodiny“ je aj text kazateľa Cirkvi bratskej Daniela Pastirčáka s názvom Dve oči, jedna tvár.

Celé Notabene, október 2011 vo formáte PDF si môžete stiahnuť tu.

Budha sa nám uliahol

Ľubomír- jediný a teda najslávnejší polygamista objavil revolučný životný štýl, ktorý je najlepší na svete a určite lepší, ako celá prehnitá a skazená rodina. Je to o tolerancii, počúvaní hlasu srdca, počúvaní hlasu cikule, a celej tej kvetinkovej symfónie nespútanej , slobodnej a mierumilovnej prirodzenosti... Už je vo všetkých médiách, aby vám oznámil radostné posolstvo slobodného párenia. Prichádza nová doba neobmedzených možností, neobmedzeného šťastia a dokonalej vyrovnanosti. Budha Ľubomír dosiahol vzťahovú nirvánu a teraz o nej všade hlása radostné posolstvo... Už aj v Nota Bene, v Cosa Nostra, v Hlase Ameriky, v Magyar Újsó, v Lucifuk News, v Katolíckych Novinách, v Konsomoľskej Pravde, vo White Pride Prde, v Black Panters Pankharts, v OKM, v tajných zväzkoch KGB, v THC brothers, vo Wicca Pagans Bloody Rituals, v Sadistic Lingham Culte, v New World Order Manifeste, v Báječnej Žene, v Reflexe, v Markíze Padlých Anjelov, v Mesačníku Adventistov Siedmeho Dňa, v Radical Jiháde, v Emo Core Zine, v Mesačníku Študentov Patológie, v reklamnom letáku Baumáááx, v Televízii Aštara Šerana, a vo všetkých ostatných popredných médiách a periodikách celého sveta... Únamáná rájáná, česť práci, sieg heil, shalom aleichen, saláma leikum, na stráž, bum shankar, trieda tretia bé je pripravená k hodine telesnej výchovy, počtom žiakov 23, dvaja necvičiaci, športu zdar! Nazdááár!!!

Irónia je fajn :)

Celkom slušný trollbait človeče. :) 

Dávam do pozornosti posledné tri vety článku – zrejme Ti ušli.

Som presvedčený, že je možné žiť aj kvalitný monogamný vzťah, avšak veľa vzorov šťastných partnerstiev nevidím, hoci by som rád. Česť svetlým výnimkám! Čím viac šťastných partnerstiev a ľudí, tým lepšie pre nás všetkých!

Kto chce psa biť, palicu si nájde. Všetko dobré a nech sa darí. :)

Nech si mladý pán, na ktorom

Nech si mladý pán, na ktorom je to hneď od prvého nesympatického pohľadu vidno, že užíval tú hnusnú marihuanu a vyžaruje z neho niečo špinavé, robí čo chce, ale nech to netlačí všade. A mne je jasné, že to robí preto, že potrebuje sám seba presvedčiť, že nerobí nič zlé, a ten pocit že to musí každému predstrkovať, je tam preto, aby sa uisťoval s potvrdzoval si svoje konanie. O tých monogamných vzťahoch ktoré tento pán nevidí, by som to tak nezjednodušovala, pretože ja zase nepoznám veľa tých "otvorených" ktoré by boli naozaj ok. Reči som počula, ale iné som videla. Sorry ale keď už chcete byť iní, nepodsúvajte to aspoň ľuďom, že vlastne je to tak správnejšie.

Tri posledné vety, tri vznešené pravdy, tripitaka...

Šak vravím že Budha...Sááákriš, šak to neber tak vážne. Trochu nadhledu! Šak šeci vieme, že ty každému len šťastie praješ v každých novinách, a že ti o nič inšie nebeží. Len si proste nenašiel dosť šťastných monogamných ľudí, lebo šeci žijú len v tej zhnitej monogamii a nevidia polygamické svetlo sveta. Tak šíriš osvetu. Máš odvahu ísť s vlastnou kožou na trh- to sa cení. My sme tu len anonymné krysy, čo si robia srandu a rýpu zo zákulisia, ale neber to v zlom. Psa biť nebudem, ani nikeho iného, palicu mi netreba. A ked sme moc od témy, treba nás vymazat a bude po oštare... Bud v pohodke a nehnevaj sa, nemyslíme to až tak špatne, ako to vypadá. A aj ten alkohol s náma robí svoje. Darmo- nejsme šeci osvícení Bóthisatve... Nám ked niekto leze za starú, tak schytá po pysku a je po otvoreném vztahu a šmitec...

To je poriadna reč! Dobre

To je poriadna reč! Dobre hovoríš.