Skip to Content

S otvorenou náručou - With open hands

Poslané do
ilustračné foto

Priatelia v Českej republike zrealizovali preklad brožúrky autora Paxus Caltu – With open hands. Preklad ma názov „S otevřenou náručí – rukověť otevřených vztahů“ a je dostupný na stránkach jogin.cz.

Pre priblíženie obsahu krátka citácia z textu: „Tato příručka nebyla napsána za účelem přesvědčování, že otevřený vztah je to pravé pro všechny. Místo toho je psána jako průvodce pro ty z vás, kteří už žijí v otevřeném vztahu, nebo ho zvažují, nebo se jen prostě zajímají o to, jak by to mohlo vypadat. Protože kolem sebe prakticky nemáme k dispozici skoro žádné modely úspěšných otevřených vztahů, jeden můj známý říkával: „Jsme začátečníci, kteří hrají s pokročilými pravidly.“ Tato příručka je tedy pokus o malou pomoc všem nám začátečníkům.“

Na stránkach jogin.cz je možné nájsť aj ďalšie zaujímavé články k téme, napríklad „Zbavte se žárlivosti: nadobro!“ alebo „Konvenční pár versus duchovní pár“.

Free love...dead revolution...?

...Autora brozurky Paxusa Caltu som mal tu cest spoznat osobne na tabore Ecotopia okolo roku 1997 v CR-Libkoviciach.Tu som mal moznost aj na vlastne oci vidiet free love akciu v jeho rezii.Bola to "svatba"kde Paxus sobasil v starom zdemolovanom kostole cca 20 zien a muzov v "Adamovom ruchu" s kvetinkami vo vlasoch,ktori si mali byt potom vsetci navzajom "manzelmi a manzelkami".Na svadobnej veselici,na luke pod hviezdami potom koloval tucny joint a k nahym"mladomanzelom"predniesol Paxus taky pateticky prihovor v zmysle,ze TOTO je ta prava alternativa voci prehnitemu konzumnemu svetu.No proste Woodstock jak vysity...Pocas nasledujucich vecerov bolo vidno adolescentne "manzelky",ako behaju zo stanu do stanu,aby stihli obstastnit co najviac svojich "manzelov"(zvacsa obstaroznych hipikov).Netreba velmi hadat, aky koniec mala tato "alternativa"...Po skonceni tabora sa asi kazdy pobral domov na opacny koniec sveta.Letna laska je vzdy kratucka,aj ta hromadna...Velmi si vazim Paxusa za jeho protijadrovy a komunitny aktivizmus,ale tieto flower power ulety by uz mohli ostat za sklom,ako muzealny exponat z roku 1969,lebo cas a prax ukazali,ze okrem efemernych zazitkov neprinasaju nic dobreho...Alebo som ja moc prehnity a neschopny vidiet dobre ovocie revolucie?

heh,

to fakt netusim aky si, ale diki za informacie. Akurat, ta summer orgia zdaleka nie je reprezentativna pre otvorene vztahy. Tato stranka ma v nazve VZTAH, nieco co vyhovuje dlhodobemu zivotu, nie jednorazovu party (aj ked verim ze im to vyhovovalo, ehm).