Skip to Content

Pohlavné choroby - prehľad a prevencia

Poslané do
ilustračné foto
Autor: 
otvorenevztahy.sk

Prehľad najbežnejších pohlavných ochorení a spôsoby prevencie:

HIV/AIDS

HIV je skratka pochádzajúca z anglického „human immunodeficiency virus“, teda vírus spôsobujúci zlyhanie ľudskej imunity. Tento vírus spôsobuje AIDS. HIV útočí na imunitný systém a obranné mechanizmy, ktoré chránia ľudské telo pred chorobami. Ak vírus HIV oslabí ľudský imunitný systém na určitú úroveň, hovoríme o prepuknutí AIDS.

Symptómy HIV/AIDS

Jediný spôsob ako spoľahlivo zistiť či ste infikovaný HIV je abslovovať pravidelné testy. Infikovaný človek sa môže cítiť zdravý a vyzerať v poriadku, ale môže byť infikovaný a môže infekciu prenášať ďalej. Niekedy trvá roky kým sa prejavia prvé symptómy.

Ako môžete dostať HIV

HIV žije v krvi, v semene alebo vo vaginálnych tekutinách infikovanej osoby. HIV sa prenáša dvoma hlavnými cestami: 1) Análnym, vaginálnym alebo orálnym sexom s infikovanou osobou, 2) Spoločným používaním ihiel a injekčných striekačiek s infikovanou osobou.(Dieťa sa môže od matky nakaziť ešte počas tehotenstva, nákaze je možná tiež pri krvnej transfúzii, aj keď dnes už ide o zriedkavý jav).

Prevencia HIV

Vždy používajte latexové kondómy pre vaginálny, análny alebo orálny sex. Absolvujte lekárske vyšetrenia a informujte o tom svojich partnerov. Ak zistíte, že ste infikovaní, informujte všetkých súčasných aj minulých partnerov.

Liečba HIV

V súčasnosti neexistuje liečba HIV. Existujú však lieky, ktoré predlžujú život a posilňujú zdravie HIV pozitívnym ľuďom.

Ďalšie informácie – o chorobe AIDS, životných príbehoch HIV pozitívnych, prevencii a možnostiach liečby sa dozviete na stránke http://www.hivaids.sk/

Genitálny herpes

Vírusová infekcia pohlavného orgánu (opar) spôsobená vírom Herpes simplex.. Existujú dva druhy: Typ 1 (oralny herpes, pľuzgieriky na perách), Typ 2 (genitálny herpes).

Symptómy Genitálneho herpesu

Pľuzgieriky na alebo v blízkosti genitálií, alebo konečníku. Doba ich výskytu sa môže líšiť, zvyčajne sú to dva až štyri týždne. Pokiaľ sa vírus už usídli v tele, je časté jeho opätovné prepuknutie pri imunitnom oslabení organizmu. Niektorí ľudia môžu pociťovať príznaky podobné ako pri prechladnutí, vrátane teploty a nevoľnosti. 

Ako môžete dostať Genitálny herpes 

Ochorenie sa prenáša prevažne sexuálnym kontaktom s postihnutým miestom, zväčša počas vaginálneho alebo análneho sexu. Typ 1 môže byť prenesený na genitálie počas orálneho sexu.

Prevencia

Používajte latexové kondómy pre vaginálny, análny a orálny sex. Dajte sa vyšetriť a ak ste infikovaní, informujte o tom svojich sexuálnych partnerov. Zdržte sa sexu počas prepuknutia choroby a jej príznakov.

Liečba

Genitálny herpes môže viesť k smrteľnej infekcii plodu počas tehotenstva. Obzvlášť pre ženy je dôležité zabrániť nakazeniu infekciou počas tehotenstva.

Genitálny herpes sa nedá liečiť, ostáva v tele na celý život. Existujú antivirálne lieky, ktoré znižujú intenzitu infekcie a počet opakovaných prepuknutí. 

 

 

Ľudský papillomavirus

Ľudský papillomavirus je vírusová bradavica spôsobená ľudským papillomavírusom (HPV), ktorý má dnes viac ako 70 subtypov. Vírusové infekcie spôsobujú rôzne poškodenia na koži a slizniciach v oblasti genitálií, konečníka a v oblasti ústnej dutiny. ženy. 

HPV je najrozšírenejšou sexuálne prenosnou chorobou. Približne  polovica sexuálne aktívnych mužov a žien sa v priebehu svojho života infikuje HPV.

Symptómy ľudského papillomavirusu

Väčšina ľudí nemá žiadne symptómy alebo zdravotné problémy. Niektoré druhy tohoto vírusu spôsobujú výrastky či bradavičky v oblasti genitálií. Niektoré druhy môžu tiež spôsobiť rakovinu maternicového hrdla a konečníka, prípadne iné zriedkavé formy rakoviny.  Typ, ktorý spôsobuje genitálne výrastky, nie je rovnaký, ako typ, ktorý spôsobuje rakovinu.

Ako môžete dostať ľudský papillomavirus

Prenáša sa hlavne sexuálnym stykom, kožným kontaktom s bradavičkami (tie však nemusia byť viditeľné), od infikovanej matky sa môže preniesť na plod. 

Prevencia

Nová vakcína môže ochrániť ženy pred štyrmi typmi HPV, ktoré spôsobujú najviac rakovín maternice. Býva aplikovaná v troch dávkach, ktoré by mali byť podané pred započatím sexuálnej aktivity dievčat. Vačšina ľudí, ktorí majú HPV o tom nevedia. Jediný istý spôsob ako sa chrániť pred HPV, je zriecť sa sexuálnej aktivity, použitie kondómov môže zredukovať riziko infekcie, vírus sa však môže nachádzať i na častiach tela, ktoré kondómom chránené nie sú.

Liečba

Papillomavírus sa liečiť nedá, vzniknuté výrastky sa odstránia miestnou liečbou cytotoxickými preparátmi, chirurgicky, laserom, imunoterapiou. Ženy ohrozené typmi vírusu, ktoré by mohli viesť k rakovine, musia byť pravidelne sledované gynekológom. Výrastky majú tendenciu sa znova objavovať, hlavne pri oslabenej imunite. V tomto prípade je nutné sa zamerať na celkové posilnenie imunity – v niektorých prípadoch môže stačit užívanie prostriedkov s protivírusovou aktivitou.

 

Trichomoniáza – Trichomoniasis

Pôvodcom tejto pohlavne prenosnej choroby je bičíkovec Trichomonas vaginalis. Trichomoniáda postihuje v prevažnej väčšine pohlavné ústroje, niekedy však môže osídliť aj uretru (močovú trubicu), konečník, alebo cez pošvu prejsť na krček maternice až do dutiny maternice. Trichomoniáza patrí medzi známe pohlavne prenosné ochorenie. Výskyt trichomoniády je v dnešnej dobe pomerne častý. Trpia ním však predovšetkým mladí ľudia v reprodukčnom veku ( 16. – 35. rok života).

Symptómy Trichomoniázy

Trichomoniáza ostáva veľmi dlho neodhalená, pretože vo väčšine prípadov nespôsobuje žiadne viditeľné príznaky, a to hlavne u mužov. Ak sa však nejaké príznaky objavia sú to pálenie pri močení (u mužov), spenený výtok z pošvy (u ženy) s typickým odorom (zápachom), môže byť žlto – zelenej farby. Svrbenie v okolí pohlavných ústrojov, často aj pri močení a bolesť.

Ako môžete dostať trichomoniázu

Infekcia sa najčastejšie prenáša pohlavným stykom s nakazenou osobou. Parazit s amôže preniesť stykom medzi penismo a vagínov, alebo stykom vula – vulva. Ženy môžu takto dostať chorobu od muža alebo ženy, muži však obyčajne iba kontaktom so ženou. Nákaza pri análnom styku je skoro nemožná, pretože pôvodca trichomoniády sa v čreve nemôže rozmnožovať. Veľmi zriedkavo sa stáva, že sa človek môže nakaziť na toaletách, použitím rovnakého uteráka, alebo pri návštevách v saune. 

Prevencia

Kondómy pomáhajú v prevencii Trichomoniázy. Ak máte niektoré s uvedených symptómov, zdržte sa sexuálneho kontaktu  a nechajte sa vyšetriť. 

Liečba

Najčastejším spôsobom liečby trichomoniázy ja podanie antibiotík perorálne (cez ústa). Ak je žena tehotná, tak je možné okrem prvého trimestru podať antibiotiká ale vaginálnou cestou. Keďže trichomoniáza je sexuálne prenosná choroba, tak sa musia liečiť obaja (poprípade viacerí) partneri súčasne. Pokyny lekára je nutné dodržať, lebo sa môže choroba opätovne vrátiť. Liečba obyčajne trvá 7 až 10 dní a vhodné je sa po dobu liečby vyhnúť pohlavnému styku, ktorý by priebeh liečby mohol narušiť a predĺžiť.

Prítomnosť trichomoniády zvyšuje riziko nákazy inými sexuálne prenosnými chorobami akými nepochybne sú AIDS a infekcia HIV, alebo mykotická kolpitída (zápal). Tehotná žena, u ktorej sa trichomoniáda nelieči, obyčajne porodí skôr ako by plánovane mala a dieťa má nízku pôrodnú hmotnosť.

 

Chlamýdiová infekcia

Chlamýdiová infekcia je jedným z najznámejších sexuálne prenosných ochorení, ktoré môže u žien viesť k vážnym reprodukčným problémom. Pôvodcom chlamýdiovej infekcie je baktéria Chlamydia Trachomatis, ktorá vyvoláva infekcie v oblasti uro – genitálneho systému.

Symptómy Trichomoniázy

Chlamýdiová infekcia ako jedna z najčastejších pohlavne prenosných ochorení súčasnosti nemá výrazné príznaky, ktorými by na seba upozornila. Práve táto skutočnosť spôsobuje, že chlamýdiová infekcia ostáva často neliečená a spôsobuje napríklad poruchy plodnosti.

U mužov sa chlamýdiová infekcia prejaví najčastejšie pocitom pálenia, rezania a bolesti pri močení. Muži často opisujú bolesti semenníkov a prostaty, nemožnosť sa úplne vymočiť. Môže sa objaviť aj číry výtok z penisu. Chlamýdiová infekcia môže spustiť tvorbu protilátok proti spermiám, čo neskôr ovplyvňuje tvorbu spermií, ich množstvo a kvalitu a nakoniec vedie až k neplodnosti mu­ža.

U žien prítomnosť baktérie chlamydie trachomatis spôsobuje hlienovitý výtok z pošvy a tiež podmieňuje časté zápaly v malej panve. Objaviť sa môžu problémy pri močení, a to pálenie a svrbenie. Infikované ženy sa sťažujú a časté krvácanie aj mimo periódy, bolesť pri pohlavnom styku a zníženie sexuálnej túžby, sú tiež častými príznakmi chlamýdiovej infekcie.

Ako môžete dostať chlamydie

Sexuálnym styko, stykom genitálií alebo kontaktom medzi genitáliami a análnou oblasťou.Táto baktéria nie je schopná prežiť bez bunky hostiteľa, takže nákaza na verejných toaletách je takmer nemožná. Sú však známe prípady, kedy pacienti a infikovaní chlamýdiou trachomatis kategoricky odmietajú pohlavný styk, takže sa pripúšťa možnosť nákazy prostredníctvom použitia uteráka, vreckovky alebo spodnej bielizne bezprostredne po použití infikovanou osobou.

Chlamýdiová infekcia je veľmi infekčná sexuálne prenosná choroba. Tehotná žena, ktorá má chlamýdiovú infekciu, môže počas pôrodu infikovať svoje dieťa. U novorodenca môže chlamýdia spôsobiť veľmi vážny zápal pľúc, ktorý môže viesť k dlhodobým respiračným problémom. Okrem toho je chlamýdia častou príčinou očných infekcií u novorodencov.

Prevencia

Sex s kondómom pomáha v prevencii proti chlamýdiovej infekcii.

Liečba

Chlamýdiová infekcia sa obyčajne lieči podávaním orálnych antibiotík. Pri akútnych stavoch, alebo ak infekcia napadla aj vajcovody sa odporúča hospitalizácia a podávanie antibiotík intravenózne, teda do žily. Ak existuje pravdepodobnosť, že žena je tehotná a nakazila sa chlamýdiami, treba na to upozorniť lekára. Liečiť sa musia súčasne všetci partneri, ktorí mali nechránení pohlavný styk a počas liečby je vhodné vyhnúť sa úplne pohlavnému styku.


Kvapavka/Gonorea

Kvapavka je najčastejšou pohlavnou chorobou na celom svete. Je vyvolávaná baktériami.

Symptómy Kvapavky

Vzhľadom na symptómy sa musí rozlišovať medzi oboma pohlaviami. Rovnako je možné rozdelenie na akútne a chronické infekcie, chronické infekcie sa však objavujú prevažne u žien.

Kvapavka u muža

Už 1 až 3 dni po nakazení dochádza k sčervenaniu a opuchnutiu ústia močovej rúry spojeným s pálením pri močení a spočiatku aj s vodnatým, neskôr s hlienovohnisovým výtokom. Ak sa infekcia nelieči, môže sa rozšíriť ďalej. Po 2 – 3 týždňoch pacient potom pozoruje tupé bolesti na hrádzi a aj v oblasti močového mechúra, čo je znakom účasti prostaty. Ak zápal prejde na nadsemenník, dôjde k sčervenaniu, opuchnutiu a aj k bolestivosti pri stlačení nadsemenníka resp. semenníka za všeobecného chorobného pocitu a horúčky. Existuje nebezpečenstvo neskoršej neplodnosti.

Kavapavka u ženy

U ženy prebieha gonorea často značne miernejšie než u muža, a preto sa často vôbec nespozoruje a teda sa ani nelieči. Následkom toho je potom chronická gonorea. Keď sa vyskytnú ťažkosti, sú to väčšinou bolesti pri močení a časté nutkanie na močenie, čo je znakom zápalu močovej rúry a močového mechúra a aj vodnatý výtok v dôsledku zápalu krčka maternice. Počas menštruácie existuje nebezpečenstvo presiahnutia infekcie na maternicu, vajíčkovody a vaječníky, čo môže viesť k trvalej sterilite.

Infekcia môže prejsť aj na sliznicu rekta, čiže konečníka, a aj na Bartholiniho žľazy s nebezpečenstvom tvorby abscesov.

U obidvoch pohlaví existuje možnosť šírenia pôvodcov krvou, ktorá je však veľmi zriedkavá. Následkami toho môžu byť:

  • zápal kĺbov s napadnutím šľachovej pošvy
  • zápal spojovky a dúhovky oka
  • zápaly endokardu a perikardu
  • zápal kože s tvorbou bolestivých pustúl.

Gonoblenorea

Pod gonoblenoreou rozumieme zápal očných spojoviek u novorodencov následkom infekcie dieťaťa pri jeho chorej matke počas pôrodu. Inkubačná doba činí 2 – 4 dni. Následkom zápalu očných spojoviek môže dochádzať k tvorbe vredov a k ich presiahnutiu na rohovku s nebezpečenstvom oslepnutia.

Prevencia

Účinné predchádzanie ochoreniu pozostáva z používania prezervatívov a ďalších ochranných pomôcok.

Liečba

Kvapavka sa lieči antibiotikami. Na účinnú terapiu by sa kvôli narastajúcim rezistenciám pôvodcov na rôzne antibiotiká mali vždy robiť aj testy na citlivosť.

Najvážnejšia komplikácia, trvalá sterilita, čiže neplodnosť, vzniká pri chronickej gonoree a síce u obidvoch pohlaví.

U novorodencov môže dôjsť k oslepnutiu dieťaťa.

 

Syfilis

Syfilis je choroba spôsobená baktériou, ktorá preniká do ľudského tela cez sliznicu alebo poranenia na koži. Bol považovaný za chorobu minulosti, ale bohužiaľ čísla nakazených v posledných rokoch stúpajú.

Symptómy Sifilisu

Primárne štádium syfilisu

V primárnom štádiu syfilisu vzniká na mieste vniknutia pôvodcu syfilisu nebolestivá, hladká a vypuklá vyrážka, často označovaná ako tvrdý vred – ulcus durum. Miestom vniknutia infekcie najčastejšie býva penis, pysky ohanbia, vagína, okolie pohlavných orgánov, ústa alebo konečník. Do týždňa sa objavuje zdurenie priľahlých lymfatických uzlín. Tomuto zdureniu sa zvykne hovoriť aj „ BUBO“. Inkubačná doba pre prvé štádium syfilisu je obvykle trojtýždňová. Ak sa však primárny afekt, teda tvrdý vred objaví na menej dostupných miestach, tak syfilis dlho ostáva nepoznaný, a tým pádom neliečený.

Sekundárne štádium syfilisu

Príznaky sekundárneho štádia sa začínajú u postihnutého so syfilisom objavovať obvykle po uplynutí 9. týždňov. Toto druhé štádium je veľmi rôznorodé, nie všetky zo spomínaných príznakov sa u každého infikovaného človeka prejavia. Pôvodca ochorenia, teda treponema pallidum sa z miazgovodov a lymfatických uzlín dostávajú do krvného obehu, a tým pádom sa infekcia dostane do celého tela. Typické pre toto štádium syfilisu je centrálne zdurenie lymfatických uzlín a objavujú sa lokálne alebo generalizované kožné výsevy. Vyrážky na koži môžu pokrývať celé telo, alebo sa nachádzajú len napríklad na vnútornej strane rúk, spodku chodidiel, hrudníku alebo brušnej stene. V okolí genitálií obvykle tvoria veľké ploské alebo vypuklé, sivobiele škvrny, ktoré sa spájajú do otvorených ložísk. Otvorené ložiská, rozpadajúce sa vredy, sú v tomto štádiu vysoko infekčné. V tomto štádiu sa môže už objaviť aj horúčka, únava, bolesti hrdla, vypadávanie vlasov a strata chuti do jedla. Ako aj pri prvom štádiu, tak aj v druhom štádiu môžu príznaky samy ustúpiť a v latentnej podobe môže syfilis prežívať u infikovaného aj niekoľko rokov alebo dokonca až do konca života.

Terciálne štádium syfilisu

Ak nie je choroba liečená, dostáva sa až do tretieho, posledného štádia syfilisu. V tomto štádiu sa u infikovaných ľudí objavujú dosť vážne kardiovaskulárne poškodenia a zmeny na kostre a kĺboch. Postihnutý je aj mozog a nervová sústava, čo často neskôr vedie k neurologickému zlyhaniu až demencii. Postihnutý máva halucinácie, manicko – depresívne prejavy ,až dochádza k úplnej paralýze. V konečnom štádiu syfilisu človek slepne, stráca všetky reflexy, trpí únikom moču a stolice, úplnej demencii, čo končí jeho smrťou.

Ako môžete dostať syfilis

Syfilis sa šíri kontaktom s kožnými vyrážkami alebo kontaktom genitálií, gentiálií a orálnej oblasti, genitálií a  análnej oblasti. Ako aj iné pohlavné choroby, syfilis zvyšuje riziko nakazenia AIDS.

Prevencia

Používanie ochranných prostriedkov môže pomôcť v prevencii, nenakaziť sa syfilisom je obzvlášť dôležité pre tehotné matky, keďže syfilis v tehotenstve vážne ohrozuje zdravie dieťaťa.

Liečba

Syfilis v začiatočných štádiách sa lieči antibiotikami.

zdroj: Represent 2008, internet

Ako prevenciu je možné

Ako prevenciu je možné používať niečo čo funguje naozaj? Ja používam aniónové vložky od gentle day-u ale zaujímalo by ma čo ešte je isté...Mykózy a podobné pliagy možno chytiť aj na kupku xC ...

Ahojte vie mi niekto

Ahojte vie mi niekto poradit.mam taky problem predkoška sa mi zmenčila pripada mi ti ako u malych deti

dobrý den.... z priatelkou

dobrý den.... z priatelkou sme mali kondylomy... dostali sme masticku Aldara a priatelka sa vyliecila ale umna nastal problem... po druhom pouziti masticky mi scervenal zalud uplne cely... strasne ma to svrbi a mam to podrazdene.... neviete cim by to mohlo byt?.. cital som priznaky a nic take som tam nenasiel... ja osobne som kondylomy nemal az take velke a rozsirene ale priatelka mala a vyliecila sa...ja mam uplne malicke kondylomy a masticka mi akoby podrazdila... za rady vopred dakujem

dobrý den.... z priatelkou

dobrý den.... z priatelkou sme mali kondylomy... dostali sme masticku Aldara a priatelka sa vyliecila ale umna nastal problem... po druhom pouziti masticky mi scervenal zalud uplne cely... strasne ma to svrbi a mam to podrazdene.... neviete cim by to mohlo byt?.. cital som priznaky a nic take som tam nenasiel... ja osobne som kondylomy nemal az take velke a rozsirene ale priatelka mala a vyliecila sa...ja mam uplne malicke kondylomy a masticka mi akoby podrazdila... za rady vopred dakujem

Nvm

Mam taky problem na penise mam 3 male pluzgieriky už asi 8 rokov vždy som sa bal povedať niekomu o tom neviem s čoho to može byť čital som simpomi ale ja žiadne nemam iba tie pluzgieriky myslite že som chori ?

V poslednednej dobe sa mi

V poslednednej dobe sa mi zacali robit po tele vyrazky niekedy svrbia ale nevidiet ich niekedy su silno vidied niekedy sem tam raz svrbia viac raz menej . su to cervene skvrnky bez raniek a puchierov . Dost pijem a pracujem s chemikaliami povolenymi . Co by to mohlo byt? Prosim Dr nema cas. Dik a tyzden dva sa to neobjavi!!!)

Opuch

Dobrý deň.. mohli by ste mi poradiť, lebo mám taký problém a neviem čo to je.. mám opuchnuté vonkajšie pysky len na konci (ako je konečník)a nad ním.. ako vám končí vagína.. môže to byť aj natrhnuté a preto mi to len trošku tam opuchlo? ..alebo to môže byť nejaké ochorenie? ..stalo sa mi to prvý krát a neviem čo mám robiť.. pri gynekológovi som ešte v živote nebola.

Kamoska bola natrhnuta a

Kamoska bola natrhnuta a davala si nechtikovu mast na kundicku

dobry den, mam otazku, po

dobry den,
mam otazku, po obvode zaluda mam take male biele hrudky, akoby vyrazky, nebolia ani nesvrbia,co by to mohlo byt ?

dakujem za odpoved.

Ja mam ten isty problem ..

Ja mam ten isty problem .. Dufam ze to neje nic vazne ...

...

Nápodobne, asi sa pojdem navstivit urologa..

hrcky

Ahoj mam 39 a uz dlhsiu dobu sledujem ze sa mi zatial len na vajciach robia take male hnede hrcky alebo maly vyrostok{neviem to presne popisat}.Skusal som to vytlacit a slo to je to pevna hmota ale rana po vytlaceny hodne krvacala takze od dalsieho vytlacania som upustil.A neak zacina byt toho coraz viac.Nesvrbi to,nestipe prakticky to vyzera neskodne len to tam je.Dokaze mi niekdo poradit co to moze byt a ako by sa dalo toho zbavit.Dakujem

?

Dobrý deň,mám taký problém,že má vagína a kolo otvoru strašne svrbi..... Až páli....pri močení sa to nedá vydržať a strašne to boli/páli.... Menzes som dostala skôr a trval dlhšie.....teraz je to taký žlto hnedý výtok a jwpríjemne zapácha........ Všetko je to sčervenane a opuchnute..... Bojím sa aj cikať :-/ pohlavný styk som eštenemala... Dnes som si to poriadne vysprchovala a natrela krémom Calcium pantothenicum.... Mám len 13 rokov.....čo s tým?

žltohnedý výtok

najjednoduchšie riešenie je aplikovať kúpeľovú soľ určenú pre intímnu hygienu. Objednať si ju môžete na 0903 348 677.

žltohnedý výtok

spôsobuje infekcia pochádzajúca z konmečníka. jedným z riešení je pripraviť si silnejší zápar z lipového kvetu - 3 polievkové lyžice drvených kvetov lipy zaliať 2 litrami vody, po vychladnutí scediť do lavóra, sadnúť do tohto kúpeľa na 25 minút. Obvykle stačí raz a je pokoj. Vo výžive minimalizovať cukry, maškrty s cukrom vylúčiť úplne, pravidelne ráno jesť kvalitné jogurty a večer ako posledné jedlo jesť kefír najlepšie so sušenými pšeničnými klíčkami aaspoň niekoľko týždňov. V týchto mliečnych výrobkoch sa nachádzajú veľmi prospešné probiokultúry podielajúce sa aj na ochrane probiotickej ochrannej bariéry pošvy.
Ak sa táto ochranná bariéra naruší či už niektorými antibiotikami, alebo cukrami... nedokáže potom ochrániť ústie pošvy. Následky už poznáte sama na sebe.
Odpovedal naturterapia.meu.zoznam.sk

Dobrý večer mám 22r. chcem sa

Dobrý večer mám 22r. chcem sa spýtať dá sa íst na testy AIDS a HIV?ked mám len 22r.Potrebujem zistit či som v poriadku.Platí sa za to?Dakujem

Ano da sa. Ano plati sa to.

Ano da sa. Ano plati sa to.

dobrý deň... mám

dobrý deň...
mám problém...som žena a svrbia ma, niekedy až pália genitálie...pysky ohanbia smerom dole ku konečníku sú zdurené alebo opuchnuté a stvrdnuté...pri čúraní neskutočne pália...neviem si s tým rady a sú sviatky číže ani neviem akého doktora mám navštíviť,keďže isto väčšina dovolenkuje...

otázka

ahoj, mám podobný problém, neviem, či ti niekto odpovedal, alebo si vyhladala lekára..? nie je možné, že je to z holenia? ak vieš viac, prosím ozvi sa mi.

male bodky na predkozke

Dobry,stava sa mi ze sa mi vyhodia male biele bodky na predkozke,ktore stipu pri moceni.Neskor ich je viac,potom mi cela predkozka zcervena,natieral som si to framykoinom,ustupilo to,po tyzdni to znovu zacalo jednou malickou bielou bodkou,a ide to odznova.Co to moze byt?Dakujem za radu a pomoc

male bodky na predkozke

Dobry,stava sa mi ze sa mi vyhodia male biele bodky na predkozke,ktore stipu pri moceni.Neskor ich je viac,potom mi cela predkozka zcervena,natieral som si to framykoinom,ustupilo to,po tyzdni to znovu zacalo jednou malickou bielou bodkou,a ide to odznova.Co to moze byt?Dakujem za radu a pomoc

prosim pomozte

co mam robit ked mam na panve nad penisom malu hrcku o primere 1cm na dotyk to boli som dost vystraseny ze jeto nieco zle a sex som este nemal. co mam teda robit?

otázka

je možné z bežnej preventívnej prehliadky - aj s odobratím krvi - zistiť, či je človek nakazený nejakou infekčnou chorobou? Ked bola prehliadka vykonaná asi po 4 mesiacoch od možného nakazenia?

dobry den prajem. ja mam taky

dobry den prajem.
ja mam taky problem,ze proste po sexe s mojou priatelkou,ma zacal boliet a svrbiet ud.je to uz pomaly tyzden co ma svrbi a to non-stop.a mam taky pocit ze aj hnisa,no newiem ako taky hnis vyzera.mam ho cely zlepeny a pokryty bielym lepkavym sajrajtom.som z toho cely vystresovany.
viete mi niekto nieco poradit ??...dakujem.

MYKOZA

NEBUD Z TOHO VYSTRESOVANY.JE TO MYKOZA.STACI SI KUPIT V LEKARNI CANESTEN-KREM A POTIERAT.V PRIBALOVOM LETAKU TO MAS NAPISANE

HIVtest

dobry den chcem sa spytat ako a kde si mam dat spravit test HIV ???chcel by som ti anonimne nie u svojeho lekara aky je postup dakujem ????

http://www.hivaids.sk/index.p

http://www.hivaids.sk/index.php/kde-sa-da-otestova

Niekedy je fajn sa opýtať aj

Niekedy je fajn sa opýtať aj na google.com. Trvalo mi to asi 20 sekúnd.

http://www.hivaids.sk/index.php/kde-sa-da-otestova

Lahka pomoc...

Ziadne z vyssie popisovanych ochoreni Vas nebudu ohrozovat,ak budete dosledne zit v monogamii a vernosti-to je jedina prirodzena a najucinnejsia prevencia.V opacnom pripade ohrozujete seba,svojich blizkych a svoje deti,alebo ste odkazany na ubohy gumarensky sex-lizanie medu cez sklo a zivot v neustalych obavach a podozreniach.

Stačí monogamia ?

To nie je pravda, že najlepšia prevencia je monogamia a vernosť ! My s partnerom sme mali a máme len jedného partnera a predsa trpím jednou z uvedených chorôb. A o vernosti nie je pochýb ani z jednej strany !

A logika sa kam podela?

A logika sa kam podela? Samozrejme absolútne 100% prevencia neexistuje v ničom, ale najlepšia prevencia je naozaj a objektívne vernosť. Alebo chceš azda povedať, že pri promiskuite by boli Tvoje šance na ochorenie menšie?! Chceš povedať, že striedanie partnerov je bezpečnejšie, ako monogamia? To, že si ochorela je smutné, ale URČITE si neochorela následkom monogamnej vernosti. Tvoja choroba má nejakú inú príčinu, napríklad nejakú zanedbanú hygienu v saune, chybu lekárov pri transfúzii, nešťastnú náhodu pri poranení odhodenou ihlou... Stať sa môže čokoľvek. Isté však je, že monogamia sama o sebe neprináša riziko a je neporovnateľne bezpečnejšia, ako promiskuita. Samozrejme nedá sa vylúčiť ochorenie z iného dôvodu, ale to nič nemení na tom, že monogamia je bezpečnejšia, ako čokoľvek iné. Poprosím Ťa o racionálne a logické uvažovanie- prináša to veľa svetla do života. Veci majú svoju príčinu, svoj následok a my máme rozum na uvažovanie. Prajem všetko dobré a skoré uzdravenie.

dobri chem sa opytat

dobri chem sa opytat nieco...mam taky proplem ze vzdy pred vzrusenim,pred sexom mi viteka taky presvitny vytok a neviem co to je a ci je to vazne dakujem vopred

how i was helped by dr samura

Som tu, aby som svedčil o doktorovi Iwajowovi, ktorý mi pomohol v mojom živote, chcem informovať verejnosť o tom, ako som bol vyliečený z (HERPES SIMPLEX VIRUS) Dr. Iwajowou, navštívil som inú nemocnicu, ale dali mi zoznam liekov ako Famvir , Zovirax a Valtrex, ktoré sú veľmi drahé na liečbu symptómov a nikdy ma vyliečili. Prechádzal som cez internet hľadajúc nápravu na HERPES a videl som komentár ľudí, ktorí hovoria o tom, ako doktor Iwajowa ako ich vyliečil. Keď som ho kontaktoval, dal mi nádej a poslal mi Bylinkový liek, ktorý som si vzal a vážne to pracovala pre mňa, výsledok HERPES bol negatívny. Som tak šťastná, že zdieľam toto svedectvo. Moja rada pre vás všetkých, ktorí si myslia, že ich nie je žiadny liek na opar, ktorý nie je pravda, len kontaktujte ho a získajte liečbu od Dr. Iwajowa liečivé liečenie kúzla všetkých druhov ochorení, ktoré môžete mať. Nezabudnite meškanie v liečbe vedie k smrti e-mailom ho @ DRIWAJOWASPELLTEMEPLE @ GMAIL.COM alebo ho zavolajte na číslo +2348103508204 Robert Becker z USA

ked ti už stojí a si vzrušeny

ked ti už stojí a si vzrušeny , je to normalne

how i got my cure on hiv and aids

Volám sa DORIS WANDA I AM FROM USA, chcem povedať svetu o tom, ako som dostal HIV-cured.by dr oduduwa. Bol som infikovaný HIV vírusom toľko rokov a ja som unavený životom kvôli bolesti a utrpeniu, ktoré som prežil, takže jedného dňa môj priateľ mi dal kontakt s bylinkovým lekárom, ktorý ju vyliečil z HIV Vírus a ihneď som kontaktoval Dr.oduduwa na jeho e-mailovej adrese: (droduduwaspelltemple35@gmail.com) a jeho WhatsApp: +2348132243140 a ihneď mi doktor oduduwa poslal moju bylinnú medicínu a povedal mi, že ráno a večer užívam lieky a ja a Okamžite HIV vírus zmizol a bol som vyliečený z vírusu hepatitídy. Takže ak ste infikovaný vírusom HIV, potom doktor oduduwa je ten pravý, ktorý sa má liečiť. Takže láskavo kontaktujte jeho e-mail: (droduduwaspelltemple35@gmail.com) alebo jeho číslo WhatsApp: +2348132243140 ... opäť, Dr. oduduwa veľmi pekne ďakujem za to, čo si pre mňa veľmi vďačný ..

kym stoji tak je bodre :)

kym stoji tak je bodre :)

to je uplne prirodzeny sekret

to je uplne prirodzeny sekret tvoreny pri jemnom masirovani prostaty a hlavne vdaka tomuto sekretu spermi preziju dlhsie vdaka vlhkemu postrediu